OLEJEK Z WIESIOŁKA
Olej wiesiołkowy otrzymywany jest z mechanicznego tłoczenia na zimno nasion wiesiołka dwuletniego, rośliny sprowadzonej do Europy z Ameryki Północnej na początku XVII wieku.
Olej ma zabarwienie lekko żółtawe i charakterystyczny łagodny zapach. Bogaty jest w kwasy tłuszczowe wielonienasycone, w tym kwas linolowy i gamma-linolenowy oraz polifenole, które odpowiadają za odpowiednie nawilżenie skóry. Z tego względu preparaty z wiesiołka stosowane są preparatach przeznaczonych do skóry suchej i z tendencją do łuszczenia się. Wspomniany wyżej kwas gammalinolenowy jest prekursorem prostaglandyny 1, odpowiedzialnej za prawidłowy stan skóry. Z wiekiem, jego stężenie naturalnie maleje, a skóra staje się sucha, szorstka, zwiotczała.
Kosmetyki zawierające olej z wiesiołka odżywiają skórę, nawilżają ją i ujędrniają. Cera ulega odmłodzeniu. Ze względu na liczne właściwości regeneracyjne i wpływ na pracę gruczołów łojowych olej wiesiołkowy coraz częściej zalecany jest także przez dermatologów w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry, łuszczycy, egzemy oraz niektórych form wyprysku.
WRÓĆ DO SPISU TREŚCI >>>